foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


34 357 53 55
Wiejska 2

PUBLICZNA SZKOŁA

PODSTAWOWA W SZEMROWICACH

5 kwietnia br. w PSP w Szemrowicach odbyły się gminne eliminacje XXIII Konkursu Recytatorskiego w języku niemieckim ”Młodzież recytuje poezję”/ „Jugend trägt Gedichte vor“. Celem konkursu jest popularyzacja poezji niemieckojęzycznej, ze szczególnym uwzględnieniem poezji związanej ze Śląskiem oraz propagowanie piękna żywego słowa.  W eliminacjach wzięło udział 24 uczniów szkół podstawowych z terenu gminy, z Publicznego Gimnazjum oraz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Dobrodzieniu – laureatów eliminacji na szczeblu szkolnym.

Każdy recytator prezentował dwa utwory poetyckie w języku niemieckim. Jury konkursu pracowało pod kierunkiem przewodniczącej Dobrodzieńskiego Koła Mniejszości Niemieckiej p. Barbary Kaczmarczyk. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, które zostały wręczone przez absolwentkę naszej szkoły p. Burmistrz Różę Koźlik. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała dyrektor ZEAS-u - p. Bożena Gaś.

Laureaci w kategorii szkół podstawowych to: Karolina K. z PSP w Dobrodzieniu, Paweł M. i Andrea Kuś z PSP w Szemrowicach, Alicja G. z PSP w Dobrodzieniu, Elżbieta C. z PSP w Turzy oraz Aleksandra B. z PSP w Pludrach.  W kategorii szkół gimnazjalnych naszą gminę reprezentować będą : Paweł K., Melissa A., Patrycja K., Jonasz B., Marie Luise Z. i Nikola L.  Laureatkami w kategorii szkół ponadgimnazjalnych są: Aleksandra W. i Paulina Z.
Gratulujemy i życzymy powodzenia na etapie rejonowym, który odbędzie się w Oleśnie 16 maja 2017.

http://pspszemrowice.bipszkola.pl/
BIP
Uczestniczymy w akcji


Copyright © 2020 PSP SZEMROWICE  

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Kliknij [AKCEPTUJE], aby ta informacja nie pojawiała się więcej. Kliknij [Polityka cookies], aby dowiedzieć się więcej na temat wykorzystania plików cookies za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej. Polityka cookies