34 357 53 55
Wiejska 2

PUBLICZNA SZKOŁA

PODSTAWOWA W SZEMROWICACH

W dniu 08.11.2018r. odbyły się powiatowe zawody w piłce nożnej halowej w Oleśnie. Szkołę reprezentowało 9 chłopców z klasy piątej i szóstej. Na zawodach spotkali się mistrzowie ze swoich gmin z Olesna, Rudnik, Praszki, Zębowic, Gorzowa Śląskiego, Radłowa i My jako mistrzowie gminy Dobrodzień. Mecze odbywały się w dwóch grupach. Z każdej do półfinałów awansowały po dwie drużyny. Po rozgrywkach grupowych do półfinałów awansowały cztery drużyny. W pierwszym spotkaliśmy się z Praszką, gdzie po rzutach karnych awansowaliśmy do finału, w drugim Olesno pokonało Kościeliska.
 W finale ulegliśmy drużynie z Olesna. Do dalszych rozgrywek awansowały dwie drużyny.
  Z każdym kolejnym etapem poziom rozgrywek był coraz wyższy. Nasze umiejętności były już za małe na półfinały wojewódzkie. Brak sali gimnastycznej czy boiska wielofunkcyjnego nie pozwolił nam lepiej przygotować się do rozgrywek. Ostatecznie 15 listopada w Prudniku zajęliśmy czwarte miejsce. Dla nas jest to ogromny sukces. Po raz pierwszy chłopcy na igrzyskach dzieci wygrali etap gminny, następnie zdobyli wicemistrzostwo powiatu i wzięli udział w półfinałach wojewódzkich.
   Gratulacje dla naszych uczniów za sportową postawę i zaangażowanie.