foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


34 357 53 55
Wiejska 2

PUBLICZNA SZKOŁA

PODSTAWOWA W SZEMROWICACH

 

Dnia 7.12.2016r. o godz. 8.00  pani Dyrektor Urszula Witczak serdecznie powitała w auli przybyłych do naszej szkoły gości: panią Burmistrz Dobrodzienia Różę Koźlik,  panią  Przewodniczącą Rady Rodziców, przedstawicieli koła szachowego z Dobrodzienia i rodziców oraz wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników  szkoły.

Następnie zaprosiła do obejrzenia przedstawienia  pt. „Z kołoczem do Europy – Mikołajki”  przygotowanego przez panią mgr H. Pelc i panią A. Stych-Borkowską, która przygotowała oprawę muzyczną. Po przedstawieniu nasi goście zostali zaproszeni do zwiedzania pomieszczeń szkoły, w których uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przygotowali wiele atrakcji.

 

W bibliotece dorośli czytali dzieciom oraz odbyły się konkursy, quizy pt." W świecie bajek i baśni" przygotowane przez M. Zakrzewska. W sali języka polskiego można było przejrzeć stare kroniki, powspominać minione lata i odbyła się wystawa pt.”Sąd nad książką”, którą przygotowała pani mgr M. Cytera. Pani mgr  J. Wochnik przygotowała wraz z uczniami zajęcia pt.  „Cierpliwość to najdoskonalszy nauczyciel” – Budujemy historię w 3D oprócz tego przygotowała specjalną prezentację multimedialną. W świetlicy szkolnej  można było przejrzeć prace wykonane przez uczniów na zajęciach świetlicowych oraz uczestniczyć w niezwykle ciekawych zajęciach pt. "Akademia kreatywności – zrób to sam" poprowadzone pod kierunkiem pani mgr D. Krawiec. W auli pod kierunkiem pani mgr A. Stych-Borkowskiej można było pośpiewać wraz z uczniami podczas zajęć pt. "Grudniowe miniatury” wzbogaconymi interesującą  prezentacją multimedialną. W sali matematycznej można było zobaczyć prezentację multimedialną pt. „Nasza Szkoła" oraz  odbywały się rozgrywki szachowe między miłymi gośćmi, a uczniami  przygotowane  przez panią  mgr D. Reimann.


 

Bardzo dobrze przygotowani uczniowie, rodzice, goście  chętnie brali udział w zajęciach, odpowiadali na najtrudniejsze nawet pytania i udzielali właściwych wskazówek.Wszyscy świetnie się bawili,każdy mógł na chwilę odpocząć w sali religijnej przy kawie, herbacie i cieście. W miłym towarzystwie podzielić się swoimi spostrzeżeniami  i uwagami.

Następnie o godz.10.30 w auli rozpoczęło się przedstawienie bożonarodzeniowe pt. „Weihnachten in Deutschland und in Polen” - wyreżyserowane przez panie L. Wiendlocha, M. Malyska, E. Czaja. Piękne melodyjne piosenki, niezwykle stroje młodych aktorów, okolicznościowy wystrój sceny wprowadził słuchaczy w świąteczny nastrój.

 

Na zakończenie spotkania pani Burmistrz podziękowała za ciekawie spędzony w naszej szkole czas i złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Podczas tych kilku niezwykłych godzin. Nasze spotkanie z miłymi gośćmi zakończyło się około godziny 12.

 

 

http://pspszemrowice.bipszkola.pl/
BIP
Uczestniczymy w akcji


Copyright © 2021 PSP SZEMROWICE  

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Kliknij [AKCEPTUJE], aby ta informacja nie pojawiała się więcej. Kliknij [Polityka cookies], aby dowiedzieć się więcej na temat wykorzystania plików cookies za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej. Polityka cookies