foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


34 357 53 55
Wiejska 2

PUBLICZNA SZKOŁA

PODSTAWOWA W SZEMROWICACH

 "Z wesołą piosenką, z muzyką i tańcem. Z gwiazdą i turoniem idą przebierańcy. Wesoło śpiewamy, do okien pukamy- Hej kolęda, kolęda!"

Takimi słowami rozpoczęły się tegoroczne JASEŁKA pt:”ACH CO ZA NOC”  w których wzięły udział wszystkie nasze przedszkolaki

zarówno z grupy starszej jak i z grupy młodszej.  Z udziałem  zaproszonych rodziców oraz  dyrekcji naszej szkoły po raz kolejny mogliśmy przeżywać  magię tych najpiękniejszych świąt w roku. W tym roku w naszych jasełkach pojawili się także kolędnicy-przebierańcy  niosący gwiazdę  na patyku- oni to rozpoczęli jasełka  i je zakończyli. Nie zabrakło króli, oraz pasterzy, którzy wspólnie z owieczkami zatańczyli dla dzieciątka. Nad Maryją, Józefem ,oraz małym Jezuskiem czuwał chór aniołów , który z zapalonymi świecami  i pięknymi tańcami na chwałę bożą nie odstępował żłóbka.

Radosna  i ciepła atmosfera świąteczna udzieliła się wszystkim zgromadzonym. Po wspólnym odśpiewaniu kolędy i połamaniu się opłatkiem , oraz złożeniu życzeń przez panią dyrektor wszyscy zasiedli do wspólnego stołu i cieszyli się tą chwilą jakże ważną dla każdego z nas.

Wszystkim rodzicom  dziękujemy za przygotowanie przepięknych strojów i potrzebnych rekwizytów  na występ  jasełkowy . Opracowaniem  scenariusza jasełkowego i przygotowaniem dzieci do występu : w grupie starszej  prowadziła  Jolanta Koj , w grupie młodszej Dorota Grabinska.

 

W dzień Bożego Narodzenia

Zawsze składa się życzenia

I my nasze też składamy

Wszystkim, których kochamy.

Łaski Bożej, sił do pracy,

Niechaj wszystkim Bóg dać raczy,

Niech pomoże Bóg wcielony

Zebrać wszystkie, wszędzie plony..

 

Niech Święta Bożego Narodzenia

i Wigilijny Wieczór upłynął Wam

w szczęściu i radości

przy staropolskich kolędach

i zapachu świerkowej gałązki.

 

Wesołych Świąt- Dosiego Roku.

 

http://pspszemrowice.bipszkola.pl/
BIP
Uczestniczymy w akcji


Copyright © 2021 PSP SZEMROWICE  

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Kliknij [AKCEPTUJE], aby ta informacja nie pojawiała się więcej. Kliknij [Polityka cookies], aby dowiedzieć się więcej na temat wykorzystania plików cookies za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej. Polityka cookies