34 357 53 55
Wiejska 2

PUBLICZNA SZKOŁA

PODSTAWOWA W SZEMROWICACH

2 grudnia 2019roku w Gorzowie Śląskim odbyły się mistrzostwa w tenisie stołowym chłopców drużynowo w ramach igrzysk młodzieży. W zawodach uczestniczyło sześć drużyn mistrzowskich ze swoich gmin. Gorzów Śląski ,Rudniki, Kowale, Bodzanowice, Radłów i mistrz naszej gminy Szemrowice. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy. Jako zeszłoroczny wicemistrz zostaliśmy rozstawieni w losowaniu i trafiliśmy do grupy z Radłowem i Bodzanowicami. Z grupy wychodziły po dwa zespoły. Mecze odbywały się do 3 wygranych pojedynków - dwóch pojedynczych i jednego debla, a każdy pojedynek do dwóch wygranych setów.  Pierwszy mecz po zaciętej walce przegraliśmy z Bodzanowicami  3:1. Aby awansować do najlepszej czwórki i walczyć o medale kolejny mecz musieliśmy koniecznie wygrać. W przeciwnym razie pozostałby nam mecz o 5 miejsce. Kolejny mecz wygraliśmy 3:2.

W półfinale trafiliśmy na mistrza drugiej grupy - drużynę z Kowal z którą przegraliśmy 3:0. Został nam mecz o trzecie miejsce z drużyną gospodarzy Gorzowa Śląskiego. Chłopcy po niezbyt dobrym półfinale tym razem  zafundowali nam bardzo dobre widowisko. Mimo słabego początku, przegrywaliśmy już 2-0, z punktu na punkt rozkręcali się i doprowadzili do stanu 2-2. W ostatnim pojedynku mimo, że zarówno w pierwszym jak i drugim secie mieliśmy przewagę 10-8 i byliśmy o krok od zwycięstwa przegraliśmy 2;0 w setach. Cały mecz zakończył się porażką  3-2. Wynik taki dał nam czwarte miejsce. Gratulacje dla chłopaków.

Wytworzył: Waldemar Kryś

Zamieściła: Sara Dyllong