foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


34 357 53 55
Wiejska 2

PUBLICZNA SZKOŁA

PODSTAWOWA W SZEMROWICACH

 Edukacja najmłodszych to jeden z najważniejszych celów przyrodniczych.. Pokazujemy dzieciom świat pszczół, który jest istotnym elementem skomplikowanego świata przyrody. Uczymy wrażliwości i poszanowania dla tych pożytecznych owadów, od których zależy jakość naszego istnienia.

Kształtujemy  proekologiczne postawy, dzieci , zwiększanie ich wrażliwości na piękno otaczającej nas przyrody oraz uzmysławianie jak bardzo nasze życie związane jest z pszczołami.

Dziś niemalże każdego dnia z różnych źródeł docierają do nas informacje o masowym wymieraniu pszczół. Na rzecz ich ochrony organizowanych jest wiele akcji społecznych, które pozytywnie wpływają na zwiększenie świadomości w tym zakresie. Ponieważ szerzenie wiedzy na temat pszczół jest potrzebne nie tylko na poziomie ogólnokrajowym, proponujemy byśmy wszyscy przyłączyli się do akcji ratowania pszczół edukując nasze dzieci i młodzież w ich przedszkolach i szkołach

W naszym przedszkolu  w dniach  22 i 24 czerwca br obie grupy przedszkolne miały możliwość  uczestniczenia w nieodpłatnych warsztatach pszczelarskich .

 

Podczas warsztatów dzieci poznały  fascynujący mechanizm działania pszczelej rodziny
i dowiedziały  się dlaczego praca pszczół i innych owadów zapylających jest tak ważna dla
naszego środowiska.
Dzieci  obserwowały pszczoły w żywym „mini ulu” ,słuchały  ich bzyczenia,
dotykały , smakowały  i wąchały różne produkty pszczele: miód, pyłek, wosk, propolis.

Dzieci wykonywały także swoje świece pachnące woskiem oraz kosztowały różnego rodzaju miodów.

 

Za przeprowadzenie  pięknych  i pouczających  warsztatów dla naszych przedszkolaków serdecznie dziękujemy mamie Alicji : pani Annie Świtała.

.

http://pspszemrowice.bipszkola.pl/
BIP
Uczestniczymy w akcji


Copyright © 2022 PSP SZEMROWICE  

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Kliknij [AKCEPTUJE], aby ta informacja nie pojawiała się więcej. Kliknij [Polityka cookies], aby dowiedzieć się więcej na temat wykorzystania plików cookies za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej. Polityka cookies